KONST / Litografier / Litografi 11075682
*
nr 1107 5682
Alekos Fassianos
(1935-2022), Grekland
Litografi, Alexandre Fassianos (f. 1935), 3/10, motivet: 40x40
Alekos Fassianos, grekisk målare född 1935, död 2022.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2017
kl 20:12:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 10:16:40
1
800 kr
8/5 13:56:25
2
800 kr
8/5 13:56:25
1
800 kr (Budbetjänt)
8/5 13:57:37
2
900 kr
8/5 19:57:16
3
1.000 kr
8/5 20:00:59
1
1.100 kr
8/5 20:01:48
3
1.200 kr
8/5 20:06:10
1
1.300 kr
8/5 20:07:31
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alekos Fassianos
Alekos Fassianos, grekisk målare född 1935, död 2022.
Läs mer om Alekos Fassianos
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexandre fassianos grafik litografi litografier
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38
*
Alekos Fassianos
Alekos Fassianos, grekisk målare född 1935, död 2022.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alekos Fassianos
nr 1107 5682
Alekos Fassianos
(1935-2022), Grekland
Litografi, Alexandre Fassianos (f. 1935), 3/10, motivet: 40x40
Alekos Fassianos, grekisk målare född 1935, död 2022.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 10:16:40 | 1 | 800 kr |
| 8/5 13:56:25 | 2 | 800 kr |
| 8/5 13:56:25 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 8/5 13:57:37 | 2 | 900 kr |
| 8/5 19:57:16 | 3 | 1.000 kr |
| 8/5 20:00:59 | 1 | 1.100 kr |
| 8/5 20:01:48 | 3 | 1.200 kr |
| 8/5 20:06:10 | 1 | 1.300 kr |
| 8/5 20:07:31 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alekos Fassianos
Alekos Fassianos, grekisk mÃ¥lare född 1935, död 2022.Läs mer om Alekos Fassianos
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexandre fassianos grafik litografi litografier
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38



